SMC VALVES CQ2A16-25D Compact Cylinder, 16 mm Size, Double Acting
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compact Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- DAYTON 7AU72 Downblast Vent Belt Drive 24-1/2 In
- APPLETON ELECTRIC U42W2PGA3 Control Station, Polyamide
- AIRMASTER FAN 73103 C -2030NP Pedestal, Height 5 Feet, Non-Adjustable
- DBI-SALA 1000086 Belt Tb 2D Xxl
- SCOTSMAN 02-4545-21 Water Valve Kit
Explore More
- KEYSHAFT
- Service Counters
- Pipe Hangers and Clamps
- Pneumatic Toggle Valves
- Carbon Steel Perforated Sheets
- Vial Top Crimpers and Decrimpers
- DWYER INSTRUMENTS MAFS Series Metal Averaging Flow Sensors
- MEMPHIS GLOVE Cow Grain Palm Split Leather Driver Work Gloves
- SALISBURY Class 00 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Red
- RUD CHAIN WPP-S Powerpoint Universal Connection Hoist Rings
- ACME ELECTRIC WH0 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- POST GUARD Flexible Bollard, Asphalt Surface
- WOODHEAD 120201 Series Cordset
- THOMAS & BETTS KN10 Series Fork Terminals
- PARKER AOEG Series Steel Adapter Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.