SIOUX CHIEF 517-G03 Strut Clamp, 3/4 Inch Ip, 1/Bag
Get it by Thursday, May 21
€1.30 /unit
This product can only be shipped in multiples of 100Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Strut Clamp |
| Dimensions | 1 1/4" |
| Finish | Zinc Electro Plated |
| Load Capacity | 600 lbs. |
| Material | Copper |
| O.d. | 1.05" |
| Pipe/tube Size | 3/4" |
| Product Datasheet | sioux-chief-517-g02.pdf |
| Series | 517 Series |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Explore Products
- EATON E30KF20 Pushbutton Operator Lens Type F, Green Actuator, Blank Legend, 3/16 Inch High
- VERMONT GAGE 302169030 Taperlock Assembly, Go/NoGo, M33.0 X 1.5 6H
- REGAL 092155PS Plug Setting Plug Gage, #1-1/8-18 UNEF, Double End With Handle 3A, Bright
- EATON HT8LEDGF3 Compact LED Bulb, LED, Miniature Bayonet, Tubular, 24 VAC/DC, 0.5 W Watt
- GRAINGER BULK-PS-AC-1656 Acetal Plastic, 2.5 Inch Thick
- BELL & GOSSETT BE9001S Circulator Pump 1/4HP 19 Minimum PSI
- TITAN FASTENERS EEBPT23005BK
- IPS ABA1451120GAGHF Full Kit, Clsc, Touchtoe Stopper, Brass, Chrome
Explore More
- KEYSHAFT
- Fuse Pullers
- Torque Multipliers
- Combination Square Sets and Components
- Wares and Tray Drying Racks
- Accumulator Repair Kits
- BURNDY Aluminium Compression Terminals, 2 Hole
- ML KISHIGO High Visibility Vests, Lime
- FEIN POWER TOOLS Fleece Disc Abrasive
- HOFFMAN HF04 Series Side Mount Filter Fans
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 1 1/4-18 Unef
- SPEARS VALVES CPVC Premium Actuated True Union 2000 Industrial Ball Valves, Socket, EPDM
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SIOUX CHIEF 517-G03 Strut Clamp, 3/4 Inch Ip, 1/Bag
€1.30 /unit
