Item: CU2LMZModel: AQS2410-16C2Cross Ref: 54YM89
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Power Supply
Batteries Required Yes
Battery Requirement Batteries Required
Compatible With Brand Securitron
Compatible With Series PDB Series
Current @ 12v 16A
Enclosure Depth 4 3/4"
Enclosure Height 14"
Enclosure Length 14"
Enclosure Width 14"
For Use With Card Readers, Electric Strikes, Keypads, Magnetic Locks, Request To Exits
Fuse Type Fused
Fused/nonfused Fused
Height 4 3/4"
Input Voltage 115/230V AC
Length 14"
Material Steel
Number Of Outputs 16
Output Amps 10A
Output Voltage 24V DC
Overall Height 14"
Overall Length 4 3/4"
Overall Width 14"
Product Type Power Supply
Sub-category Power Supply/Charger
Type Power Supply/Charger
Voltage 12.5/25V
Width 14"