SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TM245-32EXJ SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TM245-32EXJ | CX3KVR
Item: CX3KVRModel: TM245-32EXJCross Ref: 104007
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.245"
Cutting Length 0.668"
Finish Uncoated
Length 0.016"
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 4
Overall Length 2 1/2"
Product Type Straight Flute Thread Mill
Radius 0.005"