SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TM245-28EXJ SCIENTIFIC CUTTING TOOLS TM245-28EXJ | CX3KVN
Item: CX3KVNModel: TM245-28EXJCross Ref: 104004
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Thread Mill
Cutting Dia. 0.245"
Cutting Length 0.657"
Finish Uncoated
Length 0.018"
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 4
Overall Length 2 1/2"
Product Type Straight Flute Thread Mill
Radius 0.006"