Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Solid Boring Bar |
| Finish | Tin |
| Material | Solid Carbide |
| Overall Length | 3" |
| Product Type | Back Boring Bar |
| Shank Dia. | 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| HS code | 8466933050 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Finish | Overall Length | Shank Dia. | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LHHB100L | Uncoated | 2" | 1/8" | Solid Carbide | €34.85 | |
| LHHB100LA | AlTiN | 2" | 1/8" | Solid Carbide | €40.37 | |
| LHHB100LC | Tin | 2" | 1/8" | Solid Carbide | €41.48 | |
Explore Products
- TSUBAKI H80BTL20 Sprocket
- SIEMENS GNF323 Safety Switch, Non-Fusible, 100 A, Three Phase, 240 Vac, Galvanized Steel, Indoor