SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR038-8A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR038-8A | CX3DHJ
Item: CX3DHJModel: GFR038-8ACross Ref: 222086
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Grooving Tool
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1/2"
Min. Bore Dia. 0.312"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"
Width 0.038"