SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR033-4A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS GFR033-4A | CX3DGP
Item: CX3DGPModel: GFR033-4ACross Ref: 222068
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Grooving Tool
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1/4"
Min. Bore Dia. 0.312"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"
Width 0.033"