SCIENTIFIC CUTTING TOOLS DRM18702-090 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS DRM18702-090 | CX3CRH
Item: CX3CRHModel: DRM18702-090Cross Ref: 502016
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Cutting Dia. 0.187"
Cutting Length 5/8"
Finish Uncoated
Included Angle 90°
Material Solid Carbide
Number Of Flutes 2
Overall Length 2"
Product Type Drill Mill
Shank Dia. 0.187"
Tip Length 0.092"