Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Solid Boring Bar |
| Finish | Tin |
| Material | Solid Carbide |
| Overall Length | 3" |
| Product Type | Boring Bar |
| Shank Dia. | 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.08 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| HS code | 8466933050 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Finish | Overall Length | Shank Dia. | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BQ050150 | Uncoated | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
| BQ050150A | AlTiN | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
| BQ050150C | Tin | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
| BQ050200 | Uncoated | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
| BQ050200A | AlTiN | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
| BQ050200C | Tin | 1 1/2" | 1/8" | Solid Carbide | - | RFQ
Explore Products
- AMERICAN TORCH TIP 18HP Tig Torch 350 Amp
- TITAN FASTENERS BUXE24
- SPEARS VALVES 95051K850-005 Diaphragm Valve, Flanged, FKM, PTFE, Air To Spring Open, 90 PSI, 1/2 Size, PVC
- OSG 3111116 Ball End Mill, 2 Flutes, 1 mm Milling Dia., 0.8 mm Lg Of Cut, 16.00 mm Neck Lg, WXL