SCIENTIFIC CUTTING TOOLS B3601150C 212499 Boring Bar, Carbide Tin, 0.36 x 1.15 x 3/8 Shank Dia
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Solid Boring Bar |
| Finish | Tin |
| Material | Solid Carbide |
| Overall Length | 2 1/2" |
| Product Type | Boring Bar |
| Shank Dia. | 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.07 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 6.35 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| HS code | 8466933050 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B060300 | Uncoated | 1 1/2" | Sharp Point | 1/8" | 0.06" | Carbide | 0.3" | Right Hand | €32.18 |
Explore Products
- US NETTING OHIG424-P Loading Dock Safety Barrier Net, 4 ft Net Ht, 24 ft Net Width, Orange
- VULCAN HART 704015-A Plate
- MARTIN SPROCKET ML225 42MM Jaw Coupling, 42 mm Size
- EATON E50BS3 Heavy Duty Limit Switch, 2NC/2NO, 10A, 600V, 1.78 Inch Actuator Lg, Linear, Side