SCIENTIFIC CUTTING TOOLS B2301150R SCIENTIFIC CUTTING TOOLS B2301150R | CX3AHU
SCIENTIFIC CUTTING TOOLS B2301150R 213558 Boring Bar, Carbide, 0.23 x 1.15 Radius x 5/16 Shank Dia
Item: CX3AHUModel: B2301150RCross Ref: 213558
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Solid Boring Bar
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Maximum Depth 1.15"
Min. Bore Dia. 0.23"
Product Type Boring Bar
Radius 0.007"