Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | AODD Pump |
| Check Valve Seat | Solid Ball |
| Diaphragm Material | Santoprene |
| Displacement Per Stroke | 0.03 gal. |
| Inlet Connection Type | ANSI |
| Inlet Size | 1 |
| Item | 865576 |
| Main Material | Polypropylene |
| Max Solids Size | 0.15 |
| Max. Flow Rate | 23 GPM |
| Non-wetted Material | Polypropylene |
| Outlet Connection Type | ANSI |
| Outlet Size | 1 |
| Pump Type | AODD |
| Wetted Material | Polypropylene |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.55 |
| Ship height (cm) | 35.1 |
| Ship length (cm) | 30 |
| Ship width (cm) | 19.2 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Diaphragm Material | Inlet Size | Max. Flow Rate | Pump Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- EATON 7561K4 Toggle Switch, DPST, 4 Connections, On/Off, 10A, 250VAC/15A, 125VAC, 3/4HP, Solder Lug