RULAND MANUFACTURING MT16-CSBC-M6-A Thru Hole 16mm, Thread M6, L 40mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€35.55 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center Thread C1 | M6 |
| Center To Center Lc | 14 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Cross Thread C2 | M4 x 4 |
| Edge To Center L2 | 20.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 40 mm |
| Thread Depth Lt | 11.5 mm |
| Thru Hole Diameter B | 16 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Socket Wrench Accessories
- Water Circulator Motors
- Buffing Wheels
- Interior Automotive Accessories
- Manual Flush Valves
- ANSELL 47-402 Activarmr Comfortable Oil Repellent Gloves For Medium Duty Tasks
- DESTACO 351 Series Pull Action Latch Clamps, Narrow Base
- DESTACO 374-M Series Pull Action Latch Clamps
- MUELLER INDUSTRIES 581CS-N Y Strainers
- ANVIL AS400EH Series Channel With Elongated Holes
- ZURN Utility Sink Faucets
- APPLETON ELECTRIC EFDB Series Factory Sealed Control Station
- PASS AND SEYMOUR Maxgrip M3 Series Straight Blade Plugs
- BROWNING B5V Series Gripbelt Sheaves With Split Taper Bushings, 3 Grooves
- 3M Virtua Protective Eyewears
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CSBC-M6-A Thru Hole 16mm, Thread M6, L 40mm, Aluminum
€35.55 /unit
