RULAND MANUFACTURING MT16-CC1W-M6-AN Thru Hole 16mm, L 45mm, Black Anodized Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€25.36 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Material Specification | Anodized Aluminum |
| Mounting Screw Sc | M6 |
| Overall Length L1 | 45 mm |
| Screw Length L2 | 14 mm |
| Thru Hole Diameter B | 16 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 4.5 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Puller/Separator Sets
- Door Switches
- PIR Motion Sensors
- Gear Coupling Accessories
- Drill Bit Inserts
- CONDOR Heat Resistant Gloves, Cotton
- RUD CHAIN VCGH-S Excavator Hooks
- FACOM 39 Short Reach Combination Wrenches
- CHICAGO PNEUMATIC Positive Clutch & Direct Drive Screwdrivers
- ANVIL 2174 Series Socket Weld Couplings, Forged Steel
- CHERNE Clean-Out Gripper Plugs
- EATON ECN33 Class Non-Combination Starters
- KERN AND SOHN UIB Series Pallet Scales
- TOUGH GUY Upright Vacuum Bags
- BUSSMANN British standard BS88 FM Series Fuse Links, 450/700V
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16-CC1W-M6-AN Thru Hole 16mm, L 45mm, Black Anodized Aluminum
€25.36 /unit
