RULAND MANUFACTURING MT16/16-CC90S-A Thru Hole 16mm, Stud Diameter 16mm, Stud Lg. 24mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€38.91 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 45 mm |
| Bolt Diameter Db | 16 mm |
| Bolt Length Lb | 24 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center L2 | 20 mm |
| Hole Depth T | 16 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 11 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Thru Hole Diameter B | 16 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pallets
- Pneumatic Toggle Valves
- ID Card Printer Accessories
- Drench Showers
- Filtration Breather Accessories
- MCR SAFETY Ninja Ice Insulated Yellow Work Gloves
- DESTACO 375 Series Pull Action Latch Clamps, Narrow Base
- LUMAPRO Emergency Lighting Batteries
- HARRINGTON Manual Chain Hoists
- MERSEN FERRAZ UL98 Fused Switches
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 1-8 Unc
- VESTIL CASE Series Storage Cases
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Wide Mouth, Polypropylene
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT16/16-CC90S-A Thru Hole 16mm, Stud Diameter 16mm, Stud Lg. 24mm, Aluminum
€38.91 /unit
