RULAND MANUFACTURING MT15/15-CB2W-A Thru Hole 15mm, Base Diameter 45mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€54.41 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 45 mm |
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Clamp Length L3 | 41 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Clamp Width Wc | 20 mm |
| Counterbore Hole Ch | M6 |
| Counterbore To Base Cb | 4 mm |
| Edge To Center L2 | 10 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Height H1 | 30 mm |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 15 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 15 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 3 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Screw Pitch Gauges
- Synchronous Drive Gearbelts
- Multi-Stage Booster Pumps and Systems
- Clip Bearings
- Hand and Finger Guards
- STARRETT Steel Straight Edge
- DWYER INSTRUMENTS TS-PROBES Series Digital Temperature Switch Probes
- EATON Yoke Assemblies
- HILMAN ROLLERS FT Series Light Duty Individual Rollers
- ALTRONIX Battery Leads for Altronix Power Supplies/Chargers and Batteries
- POWER FIRST Insulated Fork Terminals, Standard Fork
- SLOAN Royal 110 Exposed Manual Water Closet Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15/15-CB2W-A Thru Hole 15mm, Base Diameter 45mm, Aluminum
€54.41 /unit
