RULAND MANUFACTURING MT12-CSSWS-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Stud Diameter 12mm, Stud Lg. 19mm, L 57mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€41.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Bolt Diameter Db | 12 mm |
| Bolt Length Lb | 19 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center L2 | 28 mm |
| Hole Depth T | 12 mm |
| Hub Length Lh | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw To Edge Ls | 8 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Inverters
- Rod Hanger Accessories
- Fire and Smoke Dampers
- End Mill Sets
- CONDOR Standard Work Gloves
- CONDOR Coated Gloves, Smooth, Polyurethane, Palm Dipped, Black
- OETIKER HIP 2000 Series Hand Installation Pincers
- MUELLER INDUSTRIES 861 Carbon Steel Y Strainers
- OK INDUSTRIES Wire Wrapping Wires, Pre-Cut and Pre-Stripped
- HECK INDUSTRIES Square Tube Die
- HOFFMAN Proline Series Pagoda Exhaust Vents
- MAYHEW TOOLS Pilot Punches, Metric
- STARRETT 95422 Series Advanz Carbide Tipped Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CSSWS-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Stud Diameter 12mm, Stud Lg. 19mm, L 57mm, Aluminum
€41.30 /unit
