RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M6-A Thru Hole 12mm, Thread M6, L 32mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€23.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 32 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thread (th) | M6 |
| Thread Depth Lt | 9 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Keyway Broach Sets
- Rolling and Combination Tool Cabinets
- Solar Connectors
- Extension Cords
- Sprockets
- OIL SAFE ID Tabs
- DESTACO 424, 441 Series Squeeze Action Plier Clamps
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, 7 Gauge, White
- CONDOR Smooth Polyurethane Coated Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Bottles, LDPE, Wide Neck, Round
- ARCH CUTTING TOOLS VNGA Series, Diamond Carbide Inserts
- APPLETON ELECTRIC 400 Watt Light Fixture
- GOODMAN Blower Housing Assemblies
- 80/20 Fractional Series Square/Rectangular Tube Profiles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M6-A Thru Hole 12mm, Thread M6, L 32mm, Aluminum
€23.26 /unit
