RESINTECH RC-20-1052-BB Carbon Cartridge | CT8WRU 44C699
RESINTECH RC-20-1052-BB Carbon Cartridge
Item: CT8WRUModel: RC-20-1052-BBCross Ref: 44C699
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cartridge
Application Chlorine, Color Removal, Drinking Water, Organics Removal, Pretreatment, Taste And Odor
Flow Rate 5 GPM
For Use With Pentek 150233-75, Pentek 150235-75, Pentek 150467-75, Pentek 160166-75
Impurities Removed Ions
Length 20"
Material Carbon
Max. Pressure 100 psi