REGAL 008545AS25 Hand Tap, 9/16-12 Size, H3 Limit, 4 Flutes, Plug With Tin Coating
9/16"-12
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Hand Tap |
Product Variants
| Model | Thread Size | Number Of Flutes | Thread Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- EATON HVX150A2-4A1N1B4B5C3 Adjustable Frequency Drive, 150 HP, NEMA Type 12, EMC H, No Brake Chopper, 480 V, 1 AI
- BDG 99-1-9500-11 Knit Gloves, Size 2XL, ANSI Cut Level A2, Palm, Dipped, Nitrile, HPPE, Sandy
- LINN GEAR 16fs30 Spur Gear, 16 Diametral Pitch, 1.875 Inch Pitch Diameter, 0.5 Inch Stock Bore
- OSG 8692250 Jobber Length Drill Bit, 2.50 mm Size, 70 mm Overall Length
- BOSTON GEAR X730-3A-15M
Explore More
- KEYSHAFT
- Bottle Caps
- Earth Ground Resistance Tester Acc.
- Inspection Gloves and Glove Liners
- Glove Box Gloves
- Paint Crayons
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants, With 90 Deg. Elbow
- VIEGA PROPRESS XL-C Reducer, Copper, Press X FTG Connection
- ACME ELECTRIC WI030 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class