REGAL 008154AS33 Hand Tap, #6-32 Size, H7 Limit, 3 Flutes, Bottom With Nitride
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Hand Tap |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 20.32 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- REGAL 008766AS Taper Pipe Tap, 1/4-18 Size, 5 Flutes, NPT Interrupted Pipe, Bright
- EATON 83E4648 Molded Case Circuit Breaker, Aqb-A250 Breaker, 910-1560A, 3-Pole, 225A, 500 V, 250 Vdc
- PROTEKTIVE PAK 10024 Static Shield Bag, 1000 Series Metal-In, 50 x 100mm Size
- STEELMAN TOOLS 78965 Pro Ratcheting Wrench Set, 144 Tooth
- GATES 4L530 Standard V-Belt, 53 Inch Outside Length
- CONTINENTAL W-34S-SH Gearbelt Pulley, 33 mm Belt Width, 34 Teeth, 8 mm Pitch, Steel
- PROCON 105A190G11BC Rotary Vane Stainless Steel Pump, 190 GPH, EPDM, Standard-Non External Adjust
- BDG 99-1-9730-7 Coated Glove, S, Nitrile, HPPE, 1 Pair
Explore More
- KEYSHAFT
- Chain and Belt Tensioners
- Abrasive Mandrels
- Fork Extensions
- Heat Stress Monitors
- Hydraulic Manual Selector Valves
- REVCOR Propeller, 24 inch