Item: CT8JPRModel: WC34-CB2472GYCross Ref: 60TU60
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Wire Cantilever
Capacity Per Shelf 800 lbs.
Color Gray
Finish Epoxy Coat
Load Capacity 1600 lbs.
Load Capacity Per Shelf 800 lbs.
Material Steel
Mounting Mechanism Post
Mounting Type Hanging
Number Of Shelves 2
Overall Depth 24"
Overall Height 34"
Overall Width 72"
Usable Depth 24"
Usable Width 72"