Item: CT8JTZModel: QMD-36H-240BLCross Ref: 60TT38
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Mobile Louvered Floor Rack
Bin Color Blue
Bin Depth 14 3/4"
Bin Height 7"
Bin Style Hang And Stack
Bin Width 8 1/4"
Caster Configuration, Wheel Configuration (2) Rigid, (2) Swivel
Caster Dia. 5"
Caster Wheel Diameter 5"
Caster Wheel Material, Tread Material Hard Rubber
Caster Wheel/configuration 2 Rigid, 2 Swivel
Color Gray
Frame Configuration Vertical
Louvered Rack Style Mobile Louvered Floor Rack
Maximum Number Of Bins Held 57
Number Of Bins Included 56
Number Of Sides 2
Overall Depth 24"
Overall Height 72"
Overall Width 36"