Item: CT8JUNModel: QMD-36H-220BKCross Ref: 60TT25
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Mobile Louvered Floor Rack
Bin Color Black
Bin Depth 7 3/8"
Bin Height 3"
Bin Style Hang And Stack
Bin Width 4 1/8"
Caster Configuration, Wheel Configuration (2) Rigid, (2) Swivel
Caster Dia. 5"
Caster Wheel Diameter 5"
Caster Wheel Material, Tread Material Hard Rubber
Caster Wheel/configuration 2 Rigid, 2 Swivel
Color Gray
Frame Configuration Vertical
Louvered Rack Style Mobile Louvered Floor Rack
Maximum Number Of Bins Held 240
Number Of Sides 2
Overall Depth 24"
Overall Height 72"
Overall Width 36"