QUANTUM STORAGE SYSTEMS AD74-1860GY Wire Shelving Add-On Kit, Add-On, 60 x 18 Inch Size, 74 in Overall Height, 4 Shelve
Item: CG9KPNModel: AD74-1860GYCross Ref: 60TW15
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Wire Shelving Unit
Color Gray
Finish Epoxy Coated
Height 74"
Includes (2) Posts, (8) S Hooks
Length 60"
Load Capacity Per Shelf 600 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 4
Overall Depth 18"
Overall Height 74"
Overall Width 60"
Product Datasheet quantum-storage-systems-wr74-1236bk.pdf
Recommended Environments Dry, Wet
Shelving Configuration Add-On
Size 18" x 60" x 74"
Whole Unit Load Capacity 2400 lbs.
Width 18"