PRO-LINE MDS12-530 Drawer 15 W x 19-1/4 D x 12 Inch H Gray | AD9ZKT 4VZR2
PRO-LINE MDS12-530 Drawer 15 W x 19-1/4 D x 12 Inch H Gray
Item: AD9ZKTModel: MDS12-530Cross Ref: 4VZR2
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Drawer
Assembly Partially Assembled
Color Gray
Drawer Slide Bearing Type Roller
Finish Powder Coated
For Use With 60 And 72" Workstations
Frame Material Steel
Height 12"
Includes Mounting Hardware Yes
Lock Type Keyed
Material Steel
Metal Material Gauge 16 ga.
Overall Depth 19 1/4"
Overall Height 12"
Overall Load Capacity 100 lbs.
Overall Width 15"
Product Type Drawer
Stackable Yes
Width 15"