PRO-LINE ESMR60/ES48627 Power Strip 60 W x 2 D x 2 Inch H White | AA8CDE 16Y925
PRO-LINE ESMR60/ES48627 Power Strip 60 W x 2 D x 2 Inch H White
Item: AA8CDEModel: ESMR60/ES48627Cross Ref: 16Y925
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Power Strip
Assembly Unassembled
Color White
Depth 2"
Finish Powder Coated
For Use With For 60" X 30" Benches
For Workbench Width 60"
Height 2"
Includes Electrical Supply Mounting Rail, Mounting Hardware
Includes Mounting Hardware Yes
Includes Wiring Kit Yes
Material Steel
Number Of Outlets 12
Operating Voltage 120V
Outlet Type Three Prong
Overall Depth 2"
Overall Height 2"
Overall Width 60"
Power Cord Length 6 ft.
Product Type Power Supply
Width 60"