PRO-LINE ES48/ESMR72-A31 Power Strip 72w x 1-1/2d x 1-1/2h Gray | AA7MNG 16D630
PRO-LINE ES48/ESMR72-A31 Power Strip 72w x 1-1/2d x 1-1/2h Gray
Item: AA7MNGModel: ES48/ESMR72-A31Cross Ref: 16D630
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Power Strip
Assembly Unassembled
Color Gray
Finish Powder Coated
For Use With For 72" X 30" Benches
For Workbench Width 66 1/2"
Green Certification Or Other Recognition Carbon Free Certified
Height 1 1/2"
Includes Electrical Supply, Mounting Hardware, Mounting Rail
Includes Mounting Hardware Yes
Includes Wiring Kit Yes
Material Aluminum
Number Of Outlets 12
Operating Voltage 120V
Outlet Type Three Prong
Overall Depth 1 1/2"
Overall Height 1 1/2"
Overall Width 66 1/2"
Power Cord Length 6 ft.
Product Type Power Strip
Width 72"