PRO-LINE CCU36ESD-H11 Corner Workbench Beige 48l x 36w x 30h Inch | AA7MNZ 16D648
PRO-LINE CCU36ESD-H11 Corner Workbench Beige 48l x 36w x 30h Inch
Item: AA7MNZModel: CCU36ESD-H11Cross Ref: 16D648
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Ergonomic Corner Workbench
Assembly Unassembled
Color Beige
Display Qty 1
Foot Type Leg Leveling Pad
Frame Material Steel
Frame Material Finish Powder Coated
Green Certification Or Other Recognition Carbon Free Certified
Height 30"
Height Adjustability Fixed Height
Included Components Stringer
Includes Hardware, Modesty Panel
Leg Type Cantilever Leg
Length 48"
Load Capacity 750 lbs.
Material Steel
Mobility Stationary
Number Of Cabinets 0
Number Of Drawers 0
Number Of Knockouts 0
Number Of Shelves 0
Overall Depth 36"
Overall Fixed Height 30"
Overall Load Capacity 750 lbs.
Overall Width 48"
Standards Carbon Free, Rohs Compliant
Thickness 1 1/4"
Top Material Laminate
Top Thickness 1 1/4"
Width 36"