Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
| Item | Pipe Plug |
| Body Material | Polyethylene |
| Max. Temp. | 120°F |
| Nominal Pipe Size (in.) | 30" |
| Seal Material | Natural Rubber |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.1 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Diameter | Pipe Type | Price | |
|---|---|---|---|---|
| 140-006-1S | 6.27" | - | €35.81 | |
| 140-006-2S | 4.62" | - | €32.73 | |
| 140-006-3S | 6" | - | €32.73 | |
| 140-006-4S | 6.22" | - | €32.73 | |
| 140-006-6S | 5.99" | - | €32.73 | |
| 140-006-8S | 6.065" | - | €32.73 |
Explore Products
- FERVI 0496 Dust Collector, 3900 Cubic Meter/Hour Flow Rate, 230V, 2.2 kW Motor