PEDESTAL PRO 36-APD-BLK Curb Height Pedestal, Bolt/Nut/Washer, Black | CT7NXU 49Z891
PEDESTAL PRO 36-APD-BLK Curb Height Pedestal, Bolt/Nut/Washer, Black
Item: CT7NXUModel: 36-APD-BLKCross Ref: 49Z891
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pedestal
Accessory Type Curb Height Pedestal
Color Black
Construction Polyester Powdercoat
Display Qty 1
Faceplate Length 6"
Faceplate Mounting Hole Diameter 1/4"
Faceplate Thickness 1/8"
Faceplate Width 6"
Finish Powder Coated
Height 36"
Includes Carriage Bolt Hardware
Length 36"
Material Carbon Steel
Overall Height 36"
Overall Length 12"
Overall Width 6"