Item: CR9NHAModel: SRA32-024.000Cross Ref: 2CNU4
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shaft
Base Height 1/2"
Base Width 3 3/4"
Dia. Tolerance 2"
For Use With Simplicity Frelongold (TM) Lined Bearings
Length 24"
Mounting Hole Center To Center 8"
Mounting Hole From Shaft End 4"
Mounting Hole Size Clean
Mounting Surface To Shaft Center 3 1/4"
Overall Height 4 1/4"
Rail Mount Hole Thread Size 0.406"
Shaft Dia. 2"
System Of Measurement Imperial
Travel Length 24"