PBC LINEAR LSRAM40-0600-SL PBC LINEAR LSRAM40-0600-SL | CW8QHR
PBC LINEAR LSRAM40-0600-SL Linear Metric Shaft Assembly, 40mm Shaft Dia, 600mm Length, Steel
Item: CW8QHRModel: LSRAM40-0600-SLCross Ref: 807LN0
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Base Width 23.62 mm
Length 600 mm
Material Steel
Mounting Surface To Shaft Center 35.96 mm
Rail End To Hole 100 mm
Rail Mount Hole Center To Center Length 200 mm
Rail Mount Hole Thread Size M10
Shaft Diameter 40 mm
Shaft Drilling Pre Drilled
Shaft End To Hole 100 mm
Shaft Hole Spacing 200 mm
Support Rail Drilling Pre Drilled
Support Rail Length 600 mm