PBC LINEAR LSRAM12-0600-SL PBC LINEAR LSRAM12-0600-SL | CW8QHA
PBC LINEAR LSRAM12-0600-SL Linear Metric Shaft Assembly, 12mm Shaft Dia, 600mm Length, Steel
Item: CW8QHAModel: LSRAM12-0600-SLCross Ref: 807LL5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Base Width 9.4 mm
Length 600 mm
Material Steel
Mounting Surface To Shaft Center 13.91 mm
Rail End To Hole 60 mm
Rail Mount Hole Center To Center Length 120 mm
Rail Mount Hole Thread Size M4
Shaft Diameter 12 mm
Shaft Drilling Pre Drilled
Shaft End To Hole 60 mm
Shaft Hole Spacing 120 mm
Shaft Material Grade Grade Aisi C-1018
Standards ISO
Support Rail Drilling Pre Drilled
Support Rail Length 600 mm