PARKER 936754 Low Pressure Filter
Get it by Thursday, May 21
€151.64 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic Filter |
| By Pass | 25 psi |
| D Dimension | 1 4/5" |
| E Dimension | 9.43" |
| Element Weight | 1.32 Kg |
| Product Datasheet | parker-936744.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Solid Joint Pliers
- Moisture Meters
- Winch Bars
- Feeler Gauge Sets
- Fire Hose Reels and Storage Racks
- LOC-LINE Flat 5 Hole Nozzle
- CAMLOCK FITTINGS Type B Female Cam And Groove Coupler, Male NPT Thread
- CASH VALVE Vacuum Valves, Type D-51
- PYRAMEX Goliath Full Frame Eyewears
- ALPHA FITTINGS Cross
- VESTIL Post Lift Tables
- SPEARS VALVES PVC True Union Ball Valve Cartridges Regular Style, FKM
- MARTIN SPROCKET 3V Series Hi-Cap Wedge Stock 10 Groove QD Sheaves
- BRADLEY Handles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936754 Low Pressure Filter
€151.64 /unit
