PARKER 934179Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 153 mm |
| Height | 455.9 mm |
| Pressure | 6.9 Bar |
| Product Datasheet | parker-934179q.pdf |
| Width | 153 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Cube Trucks
- Folding and Stacking Chair Carts
- Crossover Ladder Accessories
- Breathers
- Industrial Glass Thermometers
- MCR SAFETY Mustang Leather Welding Work Gloves
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Zipper, Orange
- BOLLE SAFETY Solis Safety Glasses
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PMP Griffin Style Low Form Beakers
- DUCTMATE Duct Hanger
- SQUARE D QO Series, Load Center, NEMA 1
- RIP TIE Mountable Hook and Loop Cable Ties
- SIOUX CHIEF Access Cover Cleanouts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 934179Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
