PARKER 933337Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
€605.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.618" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.382" |
| E Dimension | 18 1/2" |
| Product Datasheet | parker-933337q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- TIG Welders
- Class D - Milk Bottle - Fuses
- Barbed Tube Fittings
- Analog Multimeters
- Shrink Tubing
- CONDOR Smooth PU Coated Knit Gnereal Purpose Chemical Resistant Gloves
- ANSELL 37-646 Alphatec Latex Free Chemical Resistant Gloves
- SALISBURY Class 1 Electrical Insulating Rubber Gloves, 14 Inch, Black, Red Inside
- WHIZARD Handguard II Cut Resistant Gloves
- KEO Long Series Combined Drills And Countersinks, 60 Degrees Countersink Angle, Solid Carbide
- HOFFMAN Adjustable Junction Splice Kits
- SPEARS VALVES PVC Class 200 IPS Fabricated Fitting Couplings, Gasket x Spigot
- NOBLES Drain Hose Assemblies
- DIXON NPT Threaded Couplings
- VOLLRATH Product Holders
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 933337Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€605.98 /unit
