PARKER 933116Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€198.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.78" |
| D Dimension | 3.689" |
| E Dimension | 0.941" |
| Product Datasheet | parker-933116q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Alignment Tools
- Dielectric Unions
- Plunger Pumps
- Sealers
- EPDM Tubing
- HELICOIL Spiral Flute Taps, Bottoming, UNF, 2B
- RINGERS GLOVES R-267 Heavy Duty Oil Resistant Impact Gloves
- ANSELL 58-430 Alphatec Chemical Resistant Gloves
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, Cotton, 7 Gauge, White
- SPEARS VALVES PVC UVR Schedule 40 Fitting Couplings, Socket x Socket
- VESTIL MWP Series Manual And DC Work Positioners
- TE-CO Stainless Steel T-Bolts
- DAYTON Parallel-Shaft Gearmotors, TENV, 90V DC
- LEESON Special Voltage Motors, 575V, Three Phase, TEFC, Rigid Base
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 933116Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€198.26 /unit
