PARKER 932642Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€434.90 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2.488" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 3.63" |
| E Dimension | 15.098" |
| Product Datasheet | parker-932642q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Pressure Regulators
- PAPR
- Mud Mixers Mashers and Pans
- Pilot Solenoid Valves
- Coil Bolts
- DESTACO 215 Series Horizontal Hold Down Clamps
- AKRO-MILS 30255 Akrobins Plastic Storage Bins
- IRONCLAD Vibration Impact Gloves
- VIEGA PROPRESS Xl-C Tees, Copper, Press x Press x FNPT
- HONEYWELL Laser Glasses
- APOLLO VALVES 70-200-HC Series Bronze Ball Valves
- MARTIN SPROCKET Single Stock Bore B Type Roller Chain Sprockets, 50 Chain Number
- WEG CWB-Series IEC Contactors
- REES 30.5 mm Legend Plates, Custom
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932642Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€434.90 /unit
