PARKER 925981 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2 1/2" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.335" |
| E Dimension | 7.87" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Polishers And Buffers
- Stepladders
- Time Delay Midget Fuses
- Polyurethane Tubing
- Hasp Locks
- MILLER BY HONEYWELL GlideLoc Vertical Height Access Ladder System Kits, Aluminum
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X750 Gas Springs
- DWYER INSTRUMENTS 1950 Series Explosion-Proof Differential Pressure Switches
- INNOVATIVE COMPONENTS 1/4-20 Thread Size Four Prong Knob
- MATCO-NORCA Multi-Turn Supply Stop
- EATON Magnum Series Adapter Kits
- WEG Lock Off Attachments
- HONEYWELL Portable Eyewash Station
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 925981 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
