PARKER 6-4 TRBZ-B Straight Tube End Reducer, 3/8 Inch
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Tube End Reducer |
| Fitting Side A Tube Outside Dia. | 3/8" |
| Fitting Side B Tube Outside Dia. | 1/4" |
| Overall Length | 1 19/32" |
| Product Datasheet | parker-10-pnbz-ss.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Water Heater Accessories
- Bottled Water Dispensers
- Bib Overalls
- Level Gages
- Solid Rivets
- DWYER INSTRUMENTS DH Series Digihelic Differential Pressure Controllers
- NEWSTRIPE HashMark Master
- PYRAMEX Highlander Plus Sealed Eyewears
- GLOBE SCIENTIFIC Translucent Snap Caps, For 16 mm Tubes
- GLOBE SCIENTIFIC Vacuum Bottles, Polypropylene
- BANJO FITTINGS Pump Impeller, Stainless Steel
- APOLLO VALVES Powerpress Series Fitting Reducers
- GROVE GEAR EL Series, BM-D Style, 842 Size, Aluminium Worm Gear Reducers
- JACKSON SAFETY Due North All-Purpose Ice Traction Aids-Replaceable Spikes
- PLAST-O-MATIC GGMU Series Gauge Guards, PVDF, FKM Seal, 0-100 PSI Gauge Size
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 6-4 TRBZ-B Straight Tube End Reducer, 3/8 Inch
