PARKER 3.00DSRY12.00 Pneumatic Cylinder
12"
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Max. Air Service Pressure | 250 psig |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- IEC Miniature Circuit Breakers
- Disc Padlocks
- Tire Mounting and Demounting Tools
- Quick Connect Gas Couplings
- Fume Extractor Accessories
- ANVIL Single Run Packs, Galvanized
- CONDOR Clarino/PVC Mechanics Gloves
- MCR SAFETY Leather Palm Work Gloves
- ACME ELECTRIC WI015 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class