PARKER 2.00NLPM91.38 Pneumatic Cylinder
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Max. Air Pressure | 145 psig |
| Max. Air Service Pressure | 145 psig |
| Stroke Length | 1.38" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Air Conditioner Accessories
- LCR Meter
- Food Service Brushes
- Pushbutton Enclosures
- 5S Red Tag Stations
- CONDOR Leather Gloves, Standard, Straight Thumb, Beige
- FACOM 34 Midget Open End Wrenches, 15° And 75° Hinged
- ACME ELECTRIC WI150 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class