PARKER 170-Z-222A Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 0.768" |
| D Dimension | 2.201" |
| E Dimension | 4.799" |
| Product Datasheet | parker-170-z-222a.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Specialty Vises and Components
- Belt Accessories
- Garden Carts
- Cable Bits
- Belt Barrier and Post Accessories
- CAIMAN Unlined TIG/MIG Welding Gloves
- PROTO Impact Socket, 1/4 Inch, Metric, Heat Treated Alloy Steel
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 480V Delta Primary Volts, 208Y/120 Secondary Volts, Copper Windings
- GLOBE SCIENTIFIC Screwcaps without O-Ring, for Sample Tubes
- AUTOQUIP 35 Series Low Profile Scissor Lift Table
- SPEARS VALVES PVC 125 PSI PIP Fabricated Fitting Reducer Couplings, Spigot x Gasket
- MITUTOYO Contact Points
- DAYTON Hangers
- ULTRATECH Ultra Ever Dry Mini Sprayer Replacement Cartridges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 170-Z-222A Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
