PARKER 1.06DPSR05.25 Pneumatic Cylinder
5 1/4"
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Max. Air Service Pressure | 250 psig |
| Stroke Length | 5 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Creepers and Creeper Seats
- Earth Ground Resistance Tester Acc.
- Heat Stress Monitors
- Non-Illuminated Push Buttons with Contact Blocks
- Adhesive Anchors
- REVCOR Heavy Duty Propeller
- DESTACO 6004 Series Straight Line Action Clamps
- CAIMAN Heatrac Insulated Winter Work Gloves
- ACME ELECTRIC WI112 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class