PANDUIT SE50PFR-CR8 Exp. Sleeving, .50 Inch (12.7mm), Flame Ret.,
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Internal Dia. | 12.7 mm |
| Length - Metric | 30.5m |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Maximum Bundle Size | 1/4" |
| Min. Operating Temp. | -70°C |
| Nominal Size | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.48 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Instrument Combination Kit
- Wiring Combination Devices
- Stop and Waste Valves
- Ball Transfer Tables
- Belt Barrier and Post Accessories
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White, Shirred Slip-On Cuff
- FALLTECH Belly Pads with Upper Torso Connection, Tongue
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- LUMAPRO Miniature Neon Bulbs, T2 Lamp Shape
- VESTIL HYD Series Hefti-Lifts Attachments
- WHEATON Tenbroeck Tissue Grinders
- SMC VALVES Vk300 Series Solenoid Valve
- VESTIL Heavy Duty Cantilever Brace Sets
- BROAN NUTONE Dampers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT SE50PFR-CR8 Exp. Sleeving, .50 Inch (12.7mm), Flame Ret.,
