PANDUIT PCSLSH-B-CR Cushion Sleeving, Extra-Heavy or Super-H
Get it by Monday, Apr 13
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Application | General |
| Color | Black |
| Environment | Indoor, Outdoor |
| For Use With | Mlteh, Mltsh |
| Height | 1/4" |
| Length | 1200" |
| Material | TPE |
| Material Properties | Low Smoke, Halogen Free |
| Maximum Installation Temperature | 90°C |
| Maximum Operating Temperature | 90°C |
| Minimum Installation Temperature | -40°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Product Type | Cable Cleat Cushion Sleeve |
| Width | 1.05" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.34 |
| Ship height (cm) | 0.64 |
| Ship width (cm) | 2.67 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Dual Wheel Casters
- Clamping Kit Accessories
- Hydraulic Valve Manifolds
- Bonding and Grounding Wire
- Shank Mount Surface Conditioning Sanding Discs
- OIL SAFE Color Coded Drum Rings
- MEMPHIS GLOVE Big Jake A+ Side Leather Palm Work Gloves
- RUD CHAIN VWBG Load Rings, Metric Thread
- APPROVED VENDOR Single Cut Carbide Bur, Round Nose Tree Shape
- COOPER B-LINE Single Meter Sockets Without Bypass
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 5/8-11 Unc
- BURNDY Flexible Copper Braids, Type B, 2-Hole Ferrule End
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT PCSLSH-B-CR Cushion Sleeving, Extra-Heavy or Super-H
