PANDUIT HT2S-BLK-YEL Hazard Tape, 2 Inch x 54 Inch Size, Black/Yellow
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Application | (1) Color-Coded For Quick Identification, (2) Can Be Used In Place Of Paint, (3) Excellent Adhesion Properties When Applied to A Clean, Dry Surface. |
| Color | Black, Yellow |
| Environment | Indoor |
| Legend | Blank (Black, Yellow Stripes) |
| Length | 54 ft. |
| Material | Vinyl |
| Maximum Operating Temperature | 79°C |
| Minimum Operating Temperature | -33°C |
| Product Type | Warning Tape |
| Thickness | 0.006" |
| Width | 2" |
Shipping Info:
| Ship length (cm) | 137.16 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hydrostatic Test Pumps
- Jaw Coupling Hubs
- Chain Links
- Upblast Centrifugal Roof Ventilators
- Tea Cup Pipe Carriers
- MECHANIX The Original Multicam Tactical Gloves
- DESTACO 331-M Series Pull Action Latch Clamps
- TYGON B-44-4X Tubings
- GLOBE SCIENTIFIC Wash Bottles, Wide Mouth, LDPE, 500 ml Capacity
- ANVIL C151 Series Cable 90 Eyelets
- COOPER B-LINE B671 Series Edge Pipe Clamps
- FLOMEC QSE Series Electromagnetic Meters
- SPEARS VALVES CPVC True Union 2000 Industrial Ball Check Valve Cartridges, FKM
- WEG BLK-Series Forced Vantilations
- LENOX TOOLS Narrow Metal Cutting Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT HT2S-BLK-YEL Hazard Tape, 2 Inch x 54 Inch Size, Black/Yellow
