PANASONIC FV1115VQL1 Bathroom Fan, Ceiling, 150 cfm Max, 0.5 sones, 1 Speed, Round Duct
Get it by Tuesday, Jun 2
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
€323.96 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Bathroom Fan |
| Lumen | 700 lm |
| Lumens Per Watt (lpw) | 70 lm/W |
| Max. Current (amps) | 0.3A |
| Noise Level @ 0.100 In. Sp. @ 5 Ft. | 0.5 sones |
| Rated Life (hours) | 50000 hrs. |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.36 |
| Ship height (cm) | 30.1 |
| Ship length (cm) | 42.49 |
| Ship width (cm) | 35.99 |
| Country of Origin | MX |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
FV20VQ3 | FV20VQ3 | €238.10 | |
![]() |
FV30VQ3 | FV30VQ3 | €273.74 | |
![]() |
FV0510VSL1 | FV0510VSL1 | €181.25 | |
![]() |
FV0511VQ1 | FV0511VQ1 | €177.09 | |
![]() |
FV1115VQ1 | FV1115VQ1 | €238.24 | |
![]() |
FV0511VQL1 | FV0511VQL1 | €271.61 | |
![]() |
FV0511VQC1 | FV0511VQC1 | €302.65 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Flame Resistant and Arc Flash Hats and Headwear
- Beverage Dispensers
- Screwdriver Bit Set
- Stainless Steel Tubing
- Laboratory Air Compressors
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 6000 Series Heavy Duty Gasket Cutter Kits
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Zipper
- CAMLOCK FITTINGS Type B Female Cam And Groove Coupler, Male NPT Thread
- CHICAGO PNEUMATIC CP26 Series Clutch Screwdrivers
- MUELLER INDUSTRIES 794S Duplex Basket Strainers
- ALL GEAR Mardi Gras Arborist Climbing Lines
- GRAINGER Tapes
- FANTECH IG Series Inlet Guards
- NIBCO Pipe Nipples, Polypropylene
- JOHNSON CONTROLS System 450 Series Control Modules
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANASONIC FV1115VQL1 Bathroom Fan, Ceiling, 150 cfm Max, 0.5 sones, 1 Speed, Round Duct
€323.96 /unit







